Lufthansa – wymiary bagażu podręcznego i rejestrowanego

Jednym z największych przewoźników w Europie jest Lufthansa. Czy wiesz, jakie wymiary powinien mieć bagaż podręczny i rejestrowany, jeśli planujesz podróż niemiecką linią lotniczą? W obu przypadkach wymiary bagażu są takie same bez względu na klasę, którą podróżujesz. To, co się różni, to liczba sztuk bagażu, które możesz ze sobą zabrać. Zasada w przypadku Lufthansy jest prosta – im wyższą klasą podróżujesz, tym większy bagaż i więcej jego sztuk możesz nadać.

Wymiary walizek do samolotu Lufthansa

Lufthansa – wymiary bagażu podręcznego

Zbyt duży lub zbyt ciężki bagaż podręczny obsługa lotniska zabierze w gate’cie i załaduje do luku bagażowego – oczywiście za dodatkową opłatą. Lufthansa w klasach ekonomicznej i ekonomicznej premium umożliwia zabranie jednej sztuki bagażu podręcznego. To może być walizka na kółkach lub składana torba na ubrania. Jeśli wybierasz klasę biznes lub pierwszą, możesz zabrać ze sobą dwie sztuki bagażu, natomiast wymiary pozostają takie same. Poniżej znajdziesz tabelkę, w której wszystko przejrzyście opisujemy.

klasa ekonomiczna klasa ekonomiczna premium klasa biznes klasa pierwsza
bagaż podręczny w cenie biletu tak
maksymalne wymiary bagażu 55 × 40 × 23 cm
maksymalne wymiary składanych toreb na ubrania 57 × 54 × 15 cm
liczba sztuk bagażu i waga 1 × 8 kg 2 × 8 kg
Data aktualizacji: 24.05.2024

Oprócz tego na podkład Lufthansy możesz zabrać:

  • dodatkową, małą sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 30 × 40 × 10 cm – to może być np. torebka lub torba na laptopa,
  • nosidełko, fotelik samochodowy lub składany wózek dziecięcy (chyba że po złożeniu nie przypomina standardowego wózka, mowa o tzw. pocket buggy, wtedy możesz wózek zabrać ze sobą na pokład w ramach dozwolonego limitu bagażu podręcznego) – po jednej sztuce na każde dziecko,
  • urządzenia, które ułatwiają Ci poruszanie się – chodzi m.in. o wózki dla osób z niepełnosprawnościami oraz sprzęt ortopedyczny.

Pamiętaj też, że do wymiarów bagażu podręcznego musisz doliczyć również wystające elementy walizki lub plecaka takie jak kółka, uchwyty oraz rączki. Oczywiście na stronie internetowej Lufthansy znajdziesz szczegółowe i najbardziej aktualne zasady dotyczące bagażu podręcznego – także jeśli planujesz zabrać ze sobą instrument muzyczny lub sprzęt sportowy.

Jak przechowywać bagaż podręczny, w tym torebkę, na pokładzie Lufthansy? Większe sztuki bagażu, np. walizkę na kółkach, umieść w schowku nad głową. Torebkę na ramię, torbę na laptopa lub z zakupami schowaj pod siedzeniem z przodu.

W naszym sklepie bez problemu kupisz bagaż podręczny do Lufthansy – walizki zgodne z wymogami przewoźnika.

Polecane walizki kabinowe Lufthansa

Bagaż rejestrowany – wymiary, które obowiązują w Lufthansie

W Lufthansie za bagaż rejestrowany uznaje się każdy bagaż, którego wymiary przekraczają 158 cm (suma szerokości, wysokości i głębokości) i/lub waga przekracza 23 kg (do maksymalnie 32 kg). Dotyczy to klasy ekonomicznej i ekonomicznej premium.

W klasach biznes i pierwszej te zasady nieco się różnią. Sztukę bagażu traktuje się jako nadbagaż (a więc bagaż rejestrowany), jeżeli jej wymiary przekraczają 158 cm i maksymalnie wynoszą 292 cm. Maksymalna waga bagażu różni się w zależności od klasy oraz tego, czy lot jest europejski, czy międzykontynentalny.

Jeśli chcesz sprawdzić wymiary bagażu rejestrowanego w Lufthansie na konkretnej trasie, skorzystaj z kalkulatora limitu bagażu, który znajduje się na stronie przewoźnika. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zabierasz ze sobą odpowiedni bagaż. Pamiętaj natomiast, że bagaż, którego waga przekracza 32 kg, nie może być bagażem rejestrowanym – możesz go jednak nadać jako cargo.

Odprawa w Lufthansie

Dzisiaj możesz się odprawić w wygodny sposób – zarówno online, jak i mobilnie za pomocą aplikacji. Wystarczy kilka kliknięć i otrzymujesz kartę pokładową. Skąd ta zmiana na korzyść usług online? Główną przyczyną jest oczywiście pandemia Covid-19, ale na tym rozwiązaniu korzystają przede wszystkim osoby podróżujące. Lufthansa oferuje jeszcze dwie usługi – automatycznej odprawy i odprawy późnym wieczorem.

Podsumowanie

Wiele osób nie bez powodu uznaje podróż Lufthansą za wygodną. Jak w przypadku każdego przewoźnika masz dwie opcje – bagaż podręczny w ramach ceny biletu oraz dokupienie bagażu rejestrowanego, jeśli planujesz dłuższy wyjazd lub chcesz przywieźć trochę rzeczy z miejsca pobytu. Znajomość wymiarów obowiązujących u przewoźnika daje Ci pewność, że żadna dodatkowa opłata Cię nie zaskoczy.

Przeczytaj też

pixel