Jakiej firmy walizkę kupić?

Prawdopodobnie doskonale wiesz, jak traktuje się bagaże podczas odprawiania samolotu – trudno liczyć na delikatność. Jakiej firmy walizkę kupić, aby przetrwała więcej niż jedną podróż, nie tracąc przy tym na wyglądzie? Czy warto wydać niebotyczną sumę pieniędzy, czy może jednak markowe walizki będą wystarczające? Z doświadczenia wiemy, że nie ma sensu oszczędzać na zakupie bagażu podręcznego, ale nie musisz też nadwyrężać swojego budżetu. Podpowiadamy, jakiej firmy walizkę kupić, aby pogodzić wszystkie potrzeby związane z podróżowaniem.

Mężczyzna trzymający długi dwie walizki marki CAT

Na co zwrócić uwagę, szukając walizki idealnej?

Nie istnieje jedna odpowiedź na pytanie, jaka walizka będzie najlepsza – każdy z nas ma inne potrzeby i oczekiwania, choćby pod względem estetyki. Są jednak parametry, które warto uwzględnić, szukając modelu idealnego (dla Ciebie rzecz jasna). Zanim więc przejdziemy do tego, jakiej firmy walizkę kupić, kilka słów o tym, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Wymiary i waga walizki

Linie lotnicze uwzględniają dwa rodzaje bagażu – podręczny i rejestrowany. W oczywisty sposób przekłada się to na dostępne w sklepach wymiary walizek. W internecie znajdziesz walizki małe (kabinowe), średnie oraz duże, które sprawdzają się na dłuższych dystansach lub na rodzinnych, czy grupowych wyjazdach. Zanim podejmiesz decyzję w tej kwestii, sprawdź wymagania linii lotniczej (w tym limit bagażu podręcznego), którą będziesz podróżować.

Drugim elementem, który musisz uwzględnić, jest waga walizki – zarówno ze względu na ograniczenia przewoźników, jak i Twoją wygodę. Najlżejsze walizki do samolotu pozwalają maksymalnie wykorzystać dostępne limity. Obecnie należą do nich modele wykonane z policarbonu, który charakteryzuje się największą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, jednocześnie niewiele ważąc. Walizki tego typu są elastyczne, co oznacza, że w wyniku nacisku nie ulegną zniszczeniu, ale najpierw delikatnie się odkształcą, by po chwili powrócić do pierwotnego kształtu.

Kółka

Niezależnie od tego, jakiej firmy walizkę zdecydujesz się kupić, będzie wyposażona w kółka – dzisiaj jest to standard. Pozostaje pytanie, czy będą to cztery kółka (opcja najwygodniejsza), czy dwa, a także jaka będzie ich jakość. I to w zasadzie powinna być najważniejsza dla Ciebie rzecz. Warto jednak postawić na markowe walizki, które posiadają bardzo dobre jakościowo kółka, które ułatwią Ci przemieszczanie się.

Zabezpieczenia

Jeśli zastanawiasz się, jaka walizka będzie najlepiej chronić bagaż znajdujący się wewnątrz, zwróć uwagę na dodatkowe zabezpieczenia wprowadzone przez producenta. Warte Twojej uwagi są modele z zamkiem TSA oraz dodatkową ochroną, np. w postaci antywłamaniowego zamka, czy zamka TSA otwieranego odciskiem palca. Unikaj tanich walizek z zabezpieczeniem bardziej przypominającym zabawkę dla dzieci niż skuteczną ochronę przed kradzieżą.

Uchwyty

Najlepsze walizki mają maksymalnie wygodne i trwałe uchwyty – to w zasadzie jedyna prawda dotycząca uchwytów. Zwróć więc uwagę na to, z jakich materiałów są wykonane. Sprawdź także, ile uchwytów łącznie posiada interesująca Cię walizka.

Wyposażenie walizki

W tym temacie zdania są podzielone – niektórzy uważają, że nie ma sensu kupować walizki bez pasków i dodatkowych przegród, inni natomiast sceptycznie podchodzą do użyteczności pasów, pasków i paseczków. Decyzję pozostawiamy Tobie, ale przyznasz, że takie rozwiązania, jak klamry spinające komory, dodatkowa kieszeń z siateczki, kieszeń na koszulę, czy organizer na drobne przedmioty, mogą być przydatne. Jeśli martwisz się, że pasek okaże się niepotrzebny, to wybierz walizkę z możliwością demontażu paska.

Plecane modele walizek

Jaka walizka do samolotu – twarda czy miękka?

Ze względu na rodzaj zastosowanego materiału wyróżnia się walizki twarde i miękkie. Jeśli szczególnie zależy Ci na trwałości bagażu, to lepszym rozwiązaniem będzie walizka twarda. Warto jednak mieć świadomość, że miękkie walizki potrafią być równie wytrzymałe – wiele zależy od jakości wykorzystanego do produkcji materiału. Czym różnią się poszczególne walizki?

Walizki miękkie

Dobre walizki z miękkich materiałów potrafią być równie wytrzymałe, co walizki twarde. Ich przewagą jest wysoka podatność na zmiany kształtu, która umożliwia dopasowanie walizki do bagażnika, w jakim ma się znaleźć. Najczęściej do produkcji miękkich walizek wykorzystuje się włókna poliestrowe oraz nylon o wysokiej gęstości, które dobrze sprawdzają się podczas podróży samolotem. Do pozostałych zalet tego rozwiązania należą:

  • możliwość naprawy po uszkodzeniu walizki, co szczególnie docenią osoby, które niechętnie kupują kolejne przedmioty i wolą dawać im drugie życie,
  • przystępna cena, która zawsze będzie niższa niż w przypadku walizek twardych,
  • możliwość zabrania ze sobą dodatkowych przedmiotów, które nie zmieściłyby się w twardej walizce.

Walizki twarde

To najlepsze walizki pod względem skuteczności ochrony bagażu. Wyglądem przypominają kufry, które kiedyś pełniły funkcję walizki – są natomiast wykonane z dużo lżejszych materiałów niż drewno, takich jak włókno szklane, poliwęglan, polipropylen, czy ABS. Dzięki temu bagaż jest odpowiednio zabezpieczony zarówno przed zalaniem, jak i uszkodzeniami mechanicznymi. Walizki twarde są:

  • najlepszym wyborem do samolotu,
  • wytrzymałe, dzięki czemu doskonale radzą sobie z tym, co dzieje się z bagażami na lotnisku – wystarczy, że Twoja walizka będzie „spadać” jako pierwsza z taśmy głównej, a kolejne bagaże po prostu przykryją ją swoim ciężarem,
  • odpowiednie do przewożenia delikatnych przedmiotów.

Minusem tego rozwiązania jest brak możliwości naprawy walizki, jeśli dojdzie do jej uszkodzenia – w takiej sytuacji trzeba kupić nową walizkę.

Kobieta trzymająca kubek Contigo Byron

Jakiej firmy walizkę kupić?

Wiesz już, na co zwrócić uwagę, wybierając bagaż podręczny lub walizkę na dłuższą podróż. Nie jesteśmy w stanie podjąć decyzji za Ciebie, ale możemy Ci podpowiedzieć, jakiej firmy walizkę warto kupić – sami starannie selekcjonujemy asortyment w sklepie, pilnując jakości oferowanych produktów. Poniżej znajdziesz marki, które nie raz docenisz podczas podróży.

  • Titan – firma, która na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo Twojego bagażu. W ofercie znajdziesz zarówno walizki kabinowe, jak i walizki twarde o ponadczasowym designie. Twój bagaż będzie nie tylko odpowiednio zabezpieczony, a sama walizka wygodna w transporcie.
  • CAT – choć Caterpillar to marka kojarzona przede wszystkim z branżą budowlaną, to także w turystyce zaznaczyła swoją obecność. Walizki CAT są połączeniem solidnego wykonania niezbędnego nie tylko na budowie oraz uniwersalnych wizualnie projektów. Dzięki temu możesz liczyć na niezawodne, a przede wszystkim wygodne rozwiązania, które ułatwią Ci każdą podróż.
  • Delsey – walizki francuskiej marki są dostępne w kilku kolekcjach, które różnią się detalami i designem. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć walizkę idealną pod względem wyglądu, a zarazem praktyczną, jeśli chodzi o jej użytkowanie. Delsey ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w produkcji walizek, co naprawdę przekłada się na zrozumienie potrzeb podróżników i podróżniczek.
  • Travelite – niemiecka marka, którą docenisz za charakterystyczny design i rozwiązania ułatwiające podróżowanie. Walizki tej firmy są dostępne w wielu wariantach, dzięki czemu bez problemu znajdziesz model dokładnie odpowiadający Twoim potrzebom.

Jeśli zastanawiasz się, jakiej firmy walizkę kupić, uwzględnij budżet, którym dysponujesz oraz swoje preferencje estetyczne. Prawda jest taka, że niezwykle często kierujemy się wyglądem walizek, a w ostatecznym rozrachunku parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Robiąc zakupy w naszym sklepie, możesz jednak porównać funkcjonalności poszczególnych walizek – każdy z produktów jest szczegółowo opisany. Możesz też liczyć na naszą pomoc przy wyborze najlepszej dla siebie walizki. Firmy, które oferujemy, są przez nas starannie wybrane, dzięki czemu możesz się skupić na doborze potrzebnych Tobie funkcjonalności.

pixel