Jak dobrać odpowiednią walizkę do własnego stylu?

Wydawać by się mogło, że walizka ma być tylko praktyczna i wygodna. Okazuje się jednak, że nawet torbą podróżną można wyrazić siebie i podkreślić swój styl. Jak? Wybierając odpowiedni model. Na rynku jest tak wiele różnych walizek, nie tylko tych tradycyjnych, ale również oryginalnych i designerskich, że dobranie odpowiedniej do własnego stylu, jest możliwe bardziej niż kiedykolwiek. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak to zrobić.

Stylowa walizka Victorinox Spectra 2.0 Fot.: victorinox.com

Kolorowy zawrót głowy 

Tak to już jest, że ilu ludzi, tyle gustów, jednak w kwestii kolorów sprawa jest nieco prostsza. Jeśli jesteś miłośnikiem klasyki, stonowanych barw i nie zależy Ci, żeby Twoja walizka krzyczała „tu jestem!”, wybierz model w ponadczasowej czerni, granacie lub modnej ostatnio szarości i czuj się dobrze, dokądkolwiek się udasz. Osoby, które kochają wszystkie kolory tęczy, również mogą pokazać to za pomocą torby podróżnej. W sklepach znaleźć można naprawdę dużo rozmaitych modeli w soczystych i intensywnych odcieniach typu żółty, zielony, czerwony. Dziś nie są to już barwy zarezerwowane wyłącznie dla kobiet czy dzieci. Aktualne trendy każdemu pozwalają wyrażać siebie kolorem.

Design ma znaczenie

Jedni lubią to, co gładkie i jednolite, a inni wolą oryginalne wzory i tłoczenia. Na szczęście dziś nawet bagaż może odzwierciedlać nasze upodobania. Podróżując z walizką podręczną, możesz zamanifestować światu, do której grupy się zaliczasz. Jeśli lubisz stylizacje typu boho, postaw na torbę w kwiaty, jeśli jednak wyjeżdżasz służbowo i chcesz wyglądać profesjonalnie, zdecyduj się raczej na gładką i elegancką walizkę w czarnym lub ciemnoniebieskim kolorze. Możesz dostosować design torby podróżnej także do swojego hobby i wybrać model w print nawiązujący do Twoich zainteresowań.

Nituzinkowa czerwona walizka

Wyróżnij się z tłumu

Czasy, w których wszyscy podróżowali z niemal identycznymi walizkami bezpowrotnie minęły. Dziś można wybrać taką torbę, że – jeśli Ci oczywiście na tym zależy – będziesz zauważalny z drugiego końca lotniska lub peronu. Walizka w soczystym kolorze ma również tę zalet, że łatwo i szybko można ją znaleźć na lotniskowej taśmie, a w przypadku kradzieży potencjalny złodziej nie będzie mógł tak dobrze jej ukryć. Można powiedzieć, że współczesne trendy „doceniły” walizki i uczyniły z nich designerski gadżet, który – choć praktyczny – wcale nie musi być nudny.

Co z tą ceną?

Jeśli lubisz otaczać się drogimi gadżetami, to w tym przypadku dobrze, bo – umówmy się – porządna, a do tego designerska walizka nie kosztuje mało. Oczywiście możesz spróbować z tanim modelem z marketu, ale zapewniamy, że pojedzie z Tobą tylko na jedną wycieczkę. Kupując co podróż nową torbę podróżną, finalnie i tak wydasz więcej. Najlepiej od razu wybrać walizkę z profesjonalnego sklepu oferującego solidne i sprawdzone produkty, które posłużą przez wiele lat i będą się nienagannie prezentować.

Sprawdź polecane walizki

Wybieramy odpowiednią walizkę

Pamiętaj jednak, że oprócz stylu, walizka powinna posiadać kilka cech, bez których nie spełni swojego zadania, nawet jeśli będzie się obłędnie prezentować. Wybierając torbę podróżną pamiętaj o:

  • rozmiarze – musisz dostosować go czasu wyjazdu, własnych potrzeb, a czasem warunków podróży;
  • materiale – najlepiej jeśli będzie jednocześnie sztywny i elastyczny, wytrzymały i wysokiej jakości;
  • wadze – powinna być stosunkowo niska w zestawieniu z gabarytami walizki; zapewni Ci to wygodę użytkowania;
  • kółkach – tylko podwójne, obrotowe kółka wykonane z solidnego tworzywa poradzą sobie z udźwignięciem walizki, dlatego koniecznie zwróć na nie uwagę;
  • zamku – najlepiej na szyfr; ustawiając nieoczywisty kod, możesz podróżować bez obaw.

pixel