Jak spakować się w bagaż podręczny?

Planowanie wyjazdu rodzi zawsze podstawowe pytanie: jak spakować się w bagaż podręczny? Cel jest zwykle ten sam - zająć mało miejsca przy jednoczesnym zabraniu wielu rzeczy. Osoby, które opanowały sztukę pakowania bagażu podręcznego, podróżują z nim nawet przez kilka tygodni i co ciekawe - zawsze mają ze sobą to, czego potrzebują. Jak to możliwe? Niezależnie od tego, czy wybierasz się w trasę urlopową czy służbową, pakowanie bagażu podręcznego jest proste. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, żeby móc tego doświadczyć.

Kobieta próbuje zapiąć wypchaną walizkę

Jak spakować się w bagaż podręczny?

Zanim przystąpisz do pakowania, skontroluj i przeanalizuj swój bagaż podręczny. Podróżujesz samolotem? Koniecznie zapoznaj się z wymaganiami na lotnisku. Linie lotnicze określają dopuszczalną wagę i parametry walizki, plecaka czy torby. Sprawdź czy te, które posiadasz są z nimi zgodne, wciąż mają dobrą jakość i nie ryzykujesz nagłym zerwaniem się paska czy zepsuciem zamka. Jeśli podróżujesz służbowo, pamiętaj, że Twoja walizka kabinowa (lub większa) oraz każdy inny bagaż podręczny wpływa jednocześnie na Twój wizerunek. Lepiej, żeby był profesjonalny i schludny…

Pakowanie bagażu podręcznego - co zabrać?

Nie zastanawiaj się zbyt długo nad tym co spakować na wyjazd.Odpowiedź jest prosta - tylko to, co niezbędne. Są to ubrania, bielizna, klapki, strój kąpielowy, materiały prasowe, podstawowe kosmetyki, leki, żywność, buty na zmianę, sprzęt elektroniczny i kable do jego podłączenia. Dla wielu osób część tych rzeczy będzie jeszcze nadmiarem, dla innych - ograniczeniem. Jednak w rzeczywistości to wystarczy - oczywiście z uwzględnieniem indywidualnych preferencji, celu podróży i potrzebnych ilości. Jeśli nie musisz, nie zabieraj ze sobą alkoholu (pamiętaj, że wszystkie płyny podlegają limitom), żelazka, suszarki, ciężkiej biżuterii czy ulubionych kubków i innych naczyń kuchennych. Pakowanie bagażu podręcznego rozpocznij od ułożenia na spodzie grubej odzieży i butów - tego, czego nie musisz mieć pod ręką w samolocie. Na wierzchu powinny z kolei znaleźć się leki, kuferki podróżne i kosmetyczki podróżne (jeśli jest wśród nich np. żel antybakteryjny), książka do czytania, tablet lub laptop - w zależności od tego, z czego chcesz korzystać podczas drogi.

Dziewczyna pakuje starannie walizkę

Skuteczna technika pakowania odzieży do bagażu podręcznego

Ponieważ to właśnie odzież i bielizna jest z reguły największą częścią bagażu podręcznego, warto skorzystać z metody rolowania. Każdą bluzkę czy spodnie możesz zwinąć w rulon, układając go obok innego rulonu. W ten sposób oszczędza się dużo miejsca. Ubrania są widoczne, a bieliznę (skarpetki, majtki, rajstopy) można schować we wnętrzu takiego wałka. Nie obawiaj się zagnieceń - metoda rolowania doskonale ogranicza je na złożeniach.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą…

W pakowaniu do bagażu podręcznego chodzi przede wszystkim o to, żeby zachować komfort i swobodnie dysponować tym, czego potrzebujemy. Ale czy to już wszystko? Bagaż podręczny jest zawsze wizytówką - niezależnie od tego, czy jedziemy na konferencję, czy na weekend do rodziców. Jeśli decydujemy się na sportowy styl - jesteśmy odbierani na sportowo, jeśli na biznesowy - postrzegają nas biznesowo.

Estetyka i marka nie jest bez znaczenia, ponieważ renomowani producenci tworzą wysokiej jakości:

i wszelkie inne formy bagażu.

Dzięki temu ich właściciel ma pewność, że:

  • materiał nie zniszczy się pod wpływem czynników atmosferycznych,
  • podczas przewrócenia nie pojawią się wgniecenia,
  • rodzaj zabezpieczenia jest większy niż w standardowych modelach.

Przed rozpoczęciem pakowania warto więc zastanowić się czy towarzyszący mi bagaż podręczny na pewno będzie się dobrze prezentował? Ostatecznie na wygodę, poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie wpływają nie tylko zabrane rzeczy, ale też forma, w jaką je spakowaliśmy.

Pakowanie bagażu podręcznego wymaga:

  • analizy wymogów linii lotniczych,
  • wyboru wysokiej jakości walizki, plecaka lub torby (dostosowanego do wymogów oraz wizerunku jaki chcemy stworzyć),
  • skompletowania ubrań i akcesoriów według rzeczywistej potrzeby

Dobre wizualnie i jakościowo walizki kabinowe wraz z innymi formami bagażu podręcznego znajdziesz w sklepie internetowym Delcaso. Oferujemy w nim modele renomowanych producentów, takich jak na przykład: Wenger, Titan, Cabin Zero, CAT Caterpillar i Travelite.

pixel