Jakie powinna mieć wymiary walizka do samolotu Ryanair?

Są osoby, dla których konieczność bycia na lotnisku jest przyjemnością, ale dla większości bywa stresująca. Sprawdź, która walizka do samolotu Ryanair będzie odpowiednia, a pozbędziesz się przynajmniej jednego powodu do stresu. To druga obok Wizz Air najpopularniejsza linia lotnicza, dlatego warto znać obowiązujące tam zasady przewozu bagażu podręcznego i rejestrowanego.

Wymiary walizek do samolotu Ryanair

Wymiary walizek do samolotu Ryanair – bagaż podręczny

Nie przez przypadek bagaż podręczny jest tak często wybieraną opcją – dzięki niemu i tak atrakcyjna cenowo podróż Ryanairem staje się jeszcze tańsza. Musisz jednak wiedzieć, co dokładnie możesz zabrać na podkład samolotu. Dzięki temu unikniesz dodatkowej opłaty za nadbagaż i oczywiście stresu.

Bez względu na to, który rodzaj opłaty pasażerskiej wybierzesz, możesz wnieść na pokład małą osobistą torbę, która musi się zmieścić pod siedzeniem przed Tobą. Poniżej prezentujemy przykładowe wymiary takiego bagażu do samolotu Ryanair (sprawdź bezpłatny bagaż podręczny Ryanair).

Rodzaj bagażu Maksymalne wymiary bagażu
Plecak 40 × 20 × 25 cm
Torba na ramię 25 × 40 × 20 cm
Torebka 25 × 40 × 20 cm
Data aktualizacji: 14.06.2024

Czy to jedyna opcja? Na szczęście nie – możesz wykupić pierwszeństwo wejścia i 2 sztuki bagażu podręcznego. Pierwsza z nich to mała osobista torba, którą opisaliśmy przed chwilą. Oprócz niej możesz wziąć ze sobą bagaż na kółkach ważący do 10 kg o wymiarach 55 cm × 40 cm × 20 cm. Dzięki temu nie musisz stać w kolejce i czekać na swoją walizkę w terminalu lotniska, na którym odbywa się lądowanie. Na tę opcję możesz się zdecydować podczas dokonywania rezerwacji, odprawy lub w dodatkowych opcjach podróży (aktywna podróż). W internecie wykupisz ją do 2 godzin przed wylotem lub za pomocą aplikacji Ryanair nawet do 40 minut przed wylotem. Usługa kosztuje od 8 do 32 € i nie podlega zwrotowi.

Kiedy warto się zdecydować na bagaż podręczny?

Walizki kabinowe i bagaż podręczny w ogóle cieszą się dużą popularnością ze względu na niższe koszty podróży. Wystarczy Ci nawet ulubiony plecak (szczerze polecamy kolorowe plecaki Kanken Fjällräven). Podróż z bagażem podręcznym sprawdzi się na weekendowy wypad z partnerem/ką lub przyjaciółmi. W walizkę kabinową lub plecak łatwiej się spakować i nie zabierać ze sobą niepotrzebnych rzeczy. To także mniejsze ryzyko, że zgubisz bagaż.

Wykupienie 2 sztuk bagażu podręcznego to natomiast doskonałe rozwiązanie na tygodniowe wakacje – bez problemu spakujesz pamiątki. Warto też poznać pozostałe wymiary walizek do samolotu Ryanair. Być może będziesz wolał/a wykupić bagaż rejestrowany.

Polecane walizki kabinowe Ryanair

Wymiary walizki do samolotu Ryanair – bagaż rejestrowany

Jakie są wymiary walizki do samolotu Ryanair w przypadku bagażu rejestrowanego? Masz dwie opcje:

  • wykupić mniejszy bagaż rejestrowany do 10 kg bez pierwszeństwa wejścia na pokład w cenie od 12,99 do 35.99 €. Wymiar takiej wymiar walizki do samolotu Ryanair wynosi 55 × 40 × 20 cm;
  • wykupić większy bagaż rejestrowany o maksymalnej wadze 20 kg i wymiarach 81 × 119 × 119 cm. Cena wynosi od 20,99 do 59,99 €. Jeśli nie dodasz bagażu do rezerwacji, możesz wykupić bagaż rejestrowany w punkcie odpraw na lotnisku za 69,99 €.

Bagaż rejestrowany to najlepsze rozwiązanie w przypadku dłuższych wyjazdów. Sprawdzi się też, jeśli zależy Ci na wygodzie i dużej ilości miejsca w walizce. Jeżeli cena nie jest dla Ciebie problemem lub po prostu cenisz sobie komfort podróży, to warto za to dopłacić. Ryzyko? Bagaż rejestrowany wymaga odprawy i zawsze jest ryzyko, że się zgubi lub opóźni się jego dotarcie na lotnisko docelowe.

Przede wszystkim jednak zadbaj, by wymiar walizki do samolotu Ryanair był zgodny z zasadami przewoźnika. Nie chcesz przecież dopłacać za nadbagaż i stresować się podczas podróży. Niektórych może też interesować, czy można przewozić alkohol w bagażu rejestrowanym Ryanair. Od niedawna, ze względu na awantury urządzane przez pijanych pasażerów i pasażerki, przewoźnik zaostrzył zasady. Z tego powodu nie można przewozić alkoholi w bagażu podręcznym – dotyczy to również zakupów w strefie bezcłowej. Oznacza to, że można zabrać ze sobą kupiony alkohol wyłącznie w bagażu rejestrowanym. Warto to jednak sprawdzić przed planowanym wylotem raz jeszcze bezpośrednio na stronie przewoźnika.

Podsumowanie

Wiesz już, jakie walizki do samolotu Ryanair wybrać w zależności od tego, na jak długo planujesz wyjazd i jakie są Twoje potrzeby. Niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujesz, w Delcaso znajdziesz zarówno walizki, jak i torby podróżne odpowiednie do samolotu. Pamiętaj, że podróż powinna być przyjemnością – wybierz rodzaj bagażu najwygodniejszy dla Ciebie i nie sugeruj się wyłącznie opiniami w internecie.

pixel