Jakie wymiary walizki do samolotu Wizz Air są odpowiednie?

Planujesz wakacje, ale nie wiesz, jakie obowiązują obecnie wymiary walizek do samolotu Wizz Air? To druga obok Ryanaira najpopularniejsza linia lotnicza w Europie – wynika to głównie z atrakcyjnych cen przewoźnika. Musisz jednak wiedzieć, że zarówno bagaż podręczny, jak i rejestrowany ma określone wymiary, których nie warto przekraczać. Dlaczego? Niespełnienie wymagań przewoźnika automatycznie zwiększa koszty podróży. Poznaj więc wymiary walizek do samolotu Wizz Air – dzięki temu będziesz spokojniejszy/a na lotnisku.

Kobieta trzymająca kubek Contigo Byron

Wymiary bagażu podręcznego do samolotu Wizz Air

Bagaż podręczny to rozwiązanie, na które decyduje się wiele osób – pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy i przeznaczyć je np. na dodatkowe atrakcje podczas wakacji. Sprawdza się także w przypadku krótkich, weekendowych wyjazdów typu city break. Prawda jest taka, że wówczas nie potrzebujesz zabierać ze sobą nie wiadomo jak dużej liczby rzeczy.

Rodzaj bagażu Maksymalne wymiary Maksymalna waga
Bagaż podręczny 40 × 30 × 20 cm 10 kg
Podręczna walizka na kółkach lub bez* 55 × 40 × 23 cm 10 kg
Data aktualizacji: 24.05.2024

* dotyczy osób, które wykupiły usługę WIZZ Priority

Walizki kabinowe muszą się zmieścić w schowku nad fotelami i trzeba za to dodatkowo zapłacić, natomiast bagaż podręczny pod fotelem przed Tobą i jest w cenie biletu. To może być torba na laptopa, damska torebka lub plecak taki, jak Kanken Fjällräven. Jeśli wykupisz WIZZ Priority, to będziesz mógł/mogła zabrać na pokład dwie sztuki bagażu o maksymalnej łącznej wadze 20 kg. Cena za usługę wynosi od 23,55 zł do ‎188,41 zł w przypadku zakupu online lub 117 zł, jeśli wykupisz ją na lotnisku. WIZZ Priority upoważnia Cię nie tylko do wzięcia dodatkowego bagażu podręcznego, ale również daje Ci pierwszeństwo wejścia na pokład oraz umożliwia szybsze nadanie bagażu na specjalnym stanowisku odprawy.

Oprócz bagażu możesz wziąć ze sobą na pokład:

  • produkty kupione w sklepie wolnocłowym po przejściu kontroli bezpieczeństwa,
  • koc lub okrycie wierzchnie (np. kurtkę, płaszcz),
  • telefon komórkowy,
  • książkę lub coś innego do czytania,
  • kule, jeśli jesteś ograniczony/a ruchowo.

Dodatkowo dla malucha można zabrać na pokład składany wózek (lub małą kołyskę) oraz jedzenie na czas lotu.

Jeśli przekroczysz wymiary walizki do samolotu Wizz Air, to musisz się liczyć z koniecznością uiszczenia na lotnisku dodatkowej opłaty za bagaż ponadwymiarowy. Warto więc przemyśleć, co chcesz spakować – zwłaszcza że większość z nas chętnie przywozi z podróży chociaż jedną pamiątkę.

Polecane walizki kabinowe Wizz Air

Wymiary bagażu rejestrowanego do samolotu Wizz Air

Przed wylotem warto jeszcze raz sprawdzić, jakie wymiary walizki do samolotu Wizz Air obowiązują obecnie. Dlaczego? Co prawda zasady nie zmieniają się co chwilę, ale dzięki temu nic nie zaskoczy Cię na lotnisku. Poniżej znajdziesz aktualne wytyczne przewoźnika. Podane ceny dotyczą płatności online.

Sezon niski* Sezon wysoki**
Maksymalna waga bagażu 1x 10 kg
2x 20 kg
3x 32 kg
Maksymalne wymiary 149 × 119 × 171 cm
Opłata za 1 sztukę do 10 kg 39,63 zł – ‎275,11 zł 67,61 zł – ‎333,40 zł
Opłata za 1 sztukę do 20 kg 60,61 zł – ‎368,37 zł ‎95,59 zł – ‎442,98 zł
Opłata za 1 sztukę do 32 kg 95,59 zł – ‎470,96 zł 151,54 zł – ‎557,22 zł
Opłata za sprzęt sportowy 196 zł
Opłata za bagaż nadmiarowy 51,42 zł za kilogram nadbagażu
Data aktualizacji: 29.03.2024

* okres poza sezonem wysokim
** Boże Narodzenie 2021: 16 grudnia 2021 – 10 stycznia 2022, Wielkanoc 2022: 9 kwietnia 2022–25 kwietnia 2022, sezon letni 2022: 14 czerwca 2022 –18 września 2022

W przypadku bagażu rejestrowanego znajomość wymiaru walizki do samolotu Wizz Air jest szczególnie istotna. Dzięki temu unikniesz opłaty za nadbagaż, a przede wszystkim stresu, który się z tym wiąże. Maksymalnie możesz odprawić 6 sztuk bagażu rejestrowanego. Jeśli podróżujesz z maluchem (lub maluchami) masz prawo zabrać również spacerówkę, fotelik samochodowy lub składany wózek (po jednym przedmiocie na dziecko).

Pamiętaj też, że o ile wymiar walizki do samolotu Wizz Air rzadko ulega zmianie, o tyle ceny są bardziej elastyczne. Wysokość opłat zależy od daty Twojej podróży, tego, czy dokonujesz płatności online, czy za pośrednictwem telecentrum Call Centre WIZZ bądź na lotnisku, a także wagi bagażu rejestrowanego.

Podsumowanie

Planując wakacje czy krótki wyjazd na weekend, sprawdź, jakie obowiązują wymiary bagażu do samolotu Wizz Air. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek na lotnisku, np. w postaci opłaty za nadbagaż. Choć artykuły takie jak ten są pomocne, to zawsze najlepiej weryfikować obowiązujące zasady bezpośrednio na stronie internetowej przewoźnika. W naszym sklepie natomiast znajdziesz walizki i torby podróżne idealne do samolotu!

pixel