Plecak do samolotu jako bagaż podręczny — pomagamy wybrać

Podróżowanie z samym bagażem podręcznym jest nie tylko tanie, ale i wygodne. Jednak jaki plecak do samolotu sprawdzi się najlepiej? Przede wszystkim musi spełniać wymagania wybranej linii lotniczej, a przy tym być wytrzymałym i odpornym. Przeczytaj nasz artykuł i wybierz plecak podręczny do samolotu razem z nami.

Cabin Zero Military w luku bagażowym Fot.: cabinzero.com

Wymiary plecaków do samolotu

Poszukiwanie plecków podręcznych do samolotu warto rozpocząć od wybrania odpowiedniego rozmiaru. Każda linia lotnicza ma swoje określone wymagania, których trzeba przestrzegać, jeśli chcesz uniknąć problemów przy odprawie lub dodatkowych opłat.

Wytyczne co do wymiarów plecaków do samolotu znajdziesz oczywiście na stronach linii lotniczych. Nie musisz jednak tracić czasu na przeglądanie wymagań kilku firm. Poniżej przedstawiamy parametry bagażu podręcznego w najbardziej popularnych liniach:

linia lotnicza wymiary bagażu podręcznego
bagaż podręczny LOT 55 x 40 x 23
bagaż podręczny Ryanair 40 x 25 x 20
bagaż podręczny Wizz Air 40 x 30 x 20
bagaż podręczny Lufhansa 55 x 40 x 23
bagaż podręczny easyJet 56 x 45 x 25
bagaż podręczny Air France 55 x 35 x 25
bagaż podręczny American Airlines 56 x 36 x 23
bagaż podręczny Qatar Aiways 50 x 37 x 25
bagaż podręczny KLM 55 x 35 x 25
Data aktualizacji: 14.06.2024

Na co zwrócić uwagę przy wyborze plecaka do samolotu?

Jeśli już podjąłeś decyzję co do wielkości plecaka – masz już prawie wszystko, co jest Ci potrzebne do złożenia zamówienia. Warto jednak dobrze przemyśleć tę decyzję. Plecaki turystyczne będą Ci przecież towarzyszyć w wielu wyprawach. Warto więc dobrze przemyśleć swój wybór.

Przede wszystkim sprawdź, czy plecak wykonano z trwałych materiałów i jest objęty gwarancją. Musi być też w miarę lekki, by nie obciążać Twoich pleców w czasie zwiedzania obcego miasta.

Pamiętaj też, że ograniczone wymiary bagażu podręcznego wcale nie oznaczają, że nie zmieścisz wszystkich potrzebnych rzeczy. Z powodzeniem spakujesz się nawet na dłuższy wyjazd, jeśli wybierzesz pojemny plecak z dużą liczbą przegródek.

Zwróć uwagę także na… wygląd plecaka. Oczywiście o wiele przyjemniej się podróżuje z bagażem, który Ci się podoba, ale nie chodzi tylko o to. Jeśli zostaniesz poproszony o oddanie plecaka do luku bagażowego, możesz mieć problem, ze znalezieniem swojego bagażu na taśmie po wylądowaniu. Chyba że wybierzesz kolorowy i odznaczający się wzór.

Mężczyzna z Cabin Zero Classic na lotnisku Fot.: cabinzero.com

Wybierz rodzaj plecaka podróżnego do samolotu

Plecak plecakowi nierówny. Warto więc wybrać bagaż, który dobrze spełnia Twoje potrzeby. Wśród podróżników, którzy lubią poznawać nowe miejsca, bardzo popularne są plecaki antykradzieżowe. Sprawdzają się szczególnie w zatłoczonych turystycznych miastach, choć oczywiście nie tylko. Na lotniskach zazwyczaj również panuje duży ścisk i nietrudno o stracenie gotówki. Wybierz więc model, który ma ukryte zabezpieczone suwaki i paski odporne na przecięcie nożem. Możesz też postawić na plecaki z kieszenią RFID.

Dla osób, które łączą podróżowanie z pracą, najlepszym wyborem będą plecaki na laptopa. Sprzęt elektroniczny będzie w nich zabezpieczony przed wstrząsami, a przy tym zajmie o wiele mniej miejsca.

Jaka marka plecaka do bagażu podręcznego?

Czy warto kupować markowy plecak do bagażu podręcznego? Nawet jeśli na ogół szukasz oszczędności przy podróżowaniu, zdecydowanie jest to inwestycja, na którą warto się zdecydować. Jeśli postawisz na model od znanej firmy, możesz mieć pewność, że będzie Ci służyć przez wiele lat.

Szczególnie polecamy markę CabinZero, która została stworzona przez podróżnika dla podróżników. Brytyjczyk Neil Varden w czasie swoich licznych podróży do Azji mierzył się z tymi samymi problemami, co my. Irytowało go to, że trudno było kupić bagaż, który spełniałby wymogi linii lotniczych, a przy tym byłby wygodny, poręczny i nie przemakał podczas ulewnego deszczu. Postanowił więc stworzyć solidne plecaki, które są wprost stworzone do częstych lotów samolotem. Wszystkie modele cechują się dużą wodoodpornością, trwałością oraz pojemnością. Zostały też wyposażone w system namierzania bagażu Okoban, więc nie musisz się martwić, że zagubisz swój plecak. Plecaki CabinZero świetnie się prezentują, więc wiele osób nosi je na co dzień do pracy lub szkoły.

Oprócz tego świetnie sprawdzą się między innymi plecaki marki Herschel, Fjallraven czy Pascafe.

Zapaleni podróżnicy chętnie sięgają też po plecaki National Geographic. Wyróżniają się one nie tylko znanym logo, lecz także wykorzystaniem materiałów z recyclingu. Są też wyposażone w kieszeń RFID, która uniemożliwia kradzież środków z kart kredytowych.

Plecane plecaki do samolotu

Podsumowanie

Jak wybrać plecak do bagażu podręcznego? Przede wszystkim sprawdź wymagania linii lotniczej, z którą będziesz podróżować. Ważne jest, by spełnić te wytyczne, aby uniknąć płacenia za nadbagaż. Zwróć też uwagę na dodatkowe funkcje, wygodę oraz wygląd. Warto także postawić na plecaki uznanych marek, takich jak CabinZero, Fjallraven, Pascafe, Herschel czy National Geographic. Dzięki temu Twój bagaż będzie Ci dobrze służyć na niejednej wyprawie.

pixel