Plecaki antykradzieżowe – jak działają?

Chcesz kupić plecak antykradzieżowy, ale nie do końca wiesz, jak działa mechanizm, który ma chronić Twoje rzeczy? Chyba każdy doświadczył kiedyś niepokoju, gdy trzeba było zostawić swój plecak bez nadzoru w miejscu publicznym. Nic dziwnego, że pojawia się wtedy strach, że Twoje wartościowe przedmioty znikną bezpowrotnie.

Plecak Metrosafe X Anti-Theft 20L Fot.: pacsafe.com

Na szczęście, jeśli chcesz się czuć bezpieczniej w podróży, możesz kupić plecak antykradzieżowy. Jak działa takie rozwiązanie? W tym artykule wyjaśniamy, jakie technologie stoją za bezpieczeństwem plecaków antykradzieżowych. Sprawdź!

Plecaki antykradzieżowe – technologie zabezpieczeń

Coraz więcej osób decyduje się na kupno plecaka antykradzieżowego. Dzięki temu zyskują pewność, że ich wartościowe przedmioty są dobrze zabezpieczone podczas podróży.

Plecak antykradzieżowy to rodzaj plecaka zaprojektowany z myślą o ochronie jego zawartości przed kradzieżą. Zazwyczaj jest wyposażony w różnego rodzaju zabezpieczenia, takie jak blokady szyfrowe, kieszenie wewnętrzne z zamkiem, wzmocniona konstrukcja oraz funkcje RFID, które pozwalają na bezpieczny transport wartościowych rzeczy, takich jak telefony komórkowe, laptopy, czy dokumenty.

Technologia RFID w plecakach Pacsafe Fot.: pacsafe.com

Technologia RFID

RFID (Radio Frequency Identification) to technologia bezprzewodowej identyfikacji za pomocą radiowego sygnału. Polega na wymianie danych między czytnikiem a znacznikiem (tagiem) za pomocą fal radiowych. Technologia RFID w plecakach antykradzieżowych działa następująco:

 • znacznik RFID jest zintegrowany z plecakiem, najczęściej z jedną z kieszeń. Zawiera unikalny identyfikator i jest w stanie wysyłać i odbierać sygnał radiowy;
 • kiedy ktoś spróbuje dostać się do kieszeni, w której trzymasz karty płatnicze, czytnik RFID znajdujący się w zamku wysyła sygnał do znacznika;
 • znacznik odbiera sygnał i wysyła sygnał z powrotem do czytnika, potwierdzając, że jest częścią Twojego plecaka;
 • jeśli sygnał jest prawidłowy, czytnik nie blokuje zamka i kieszeń można otworzyć;
 • jeśli sygnał jest nieprawidłowy, czytnik blokuje zamek, uniemożliwiając otwarcie kieszeni i zabezpieczając zawartość przed kradzieżą.
Zamek szyfrowy w plecaku XD Design Bobby® Bizz 2.0 Fot.: xd-design.com

Blokady szyfrowe

Blokady szyfrowe wykorzystują specjalny kod lub hasło, które trzeba wprowadzić, żeby otworzyć plecak. Blokadę zazwyczaj montuje się na zamku lub na suwaku plecaka.

Struktura tkanin we wzmacnianych plecakach Pacsafe Fot.: pacsafe.com

Wzmocniona konstrukcja

Konstrukcja plecaków antykradzieżowych jest wzmacniana na kilka sposobów, przez co zwiększa się ich odporność na wszelkie próby kradzieży. Należą do nich:

 • wykorzystanie odpowiednich materiałów i dodatkowych warstw – plecaki antykradzieżowe powstają z wytrzymałych materiałów, takich jak poliester lub nylon, które są odporne na przetarcia i uszkodzenia. Część modeli jest również wodoodporna;
 • rodzaj szycia – plecaki są szyte solidnymi nićmi, aby zapobiec rozdarciu tam, gdzie są narażone na największe naprężenia (uchwyty i dno);
 • stabilne, wzmocnione dno, co zapobiega przebiciu lub uszkodzeniu;
 • dostęp do komory plecaka od strony pleców, co skutecznie utrudnia kradzież;
 • uchwyty, aby zapobiec ich zerwaniu podczas noszenia ciężkich przedmiotów;
 • specjalne karabińczyki, dzięki którym trudniej odpiąć plecak od stałego obiektu, np. ławki, do której jest przymocowany.

Dzięki takim wzmocnieniom plecaki antykradzieżowe są w stanie wytrzymać nie tylko codzienne użytkowanie, ale także intensywne podróżowanie w różnych warunkach, zapewniając Twoim rzeczom większe bezpieczeństwo i trwałość.

Chroń swoje rzeczy z plecakiem antykradzieżowym – odkryj, jak działa!

Możesz myśleć, że zwykły plecak, który nie kosztuje zresztą zbyt wiele, nie zawiedzie Cię w podróży – przecież jak ktoś będzie chciał Cię okraść, to i tak to zrobi. Tylko czy rzeczywiście tak to działa?

Dodatkowe zabezpieczenia, takie jak specjalne zamknięcia chroniące suwaki przed otwarciem, linka stalowa umożliwiająca przypięcie bagażu, czy odporna na przecięcia taśma nylonowa, którą możesz przymocować do portfela, aparatu lub smartfona, zniechęcają potencjalnego złodzieja i utrudniają kradzież temu zdeterminowanemu.

Plecak antykradzieżowy to szczególnie dobre rozwiązanie, jeśli:

 • Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma za sobą doświadczenie kradzieży i chcesz zrobić wszystko, by jej uniknąć w przyszłości,
 • chcesz kupić praktyczny prezent dla ważnej dla Ciebie osoby, która wybiera się w długą podróż,
 • Twój stary plecak już do niczego się nie nadaje i tym razem szukasz produktu z nieco wyższej półki,
 • city break to Twój sposób na relaks, dlatego często wyjeżdżasz do najpopularniejszych miast w Europie i Polsce, a w tłumie ryzyko kradzieży jest po prostu większe,
 • często podróżujesz samolotami i chcesz mieć pewność, że tym razem służby celne nie zniszczą kłódki, bo będą mogły skorzystać z zabezpieczenia TSA,
 • Ty lub bliska Ci osoba lubi nowinki technologiczne – plecak antykradzieżowy poza tym, że jest super praktyczny, to jest po prostu świetnym gadżetem, np. ma zewnętrzny port USB, który ułatwia ładowanie smartfona za pomocą powerbanka.

Najważniejsze jest jednak to, że plecaki antykradzieżowe są proste w obsłudze. Nie musisz mieć specjalistycznych umiejętności, by z niego korzystać, czy to w podróży, czy na co dzień. Ich zaletą jest też na pewno wygląd, który nie odbiega od standardowych plecaków – nie zwraca na siebie uwagi, a to istotne w przypadku bezpieczeństwa. Jednocześnie plecaki są wykonane w duchu nowoczesnego designu, dzięki czemu zgrabnie łączą potrzebę skutecznej ochrony i estetyki.

Plecane plecaki antykradzieżowe

Czy warto kupić plecak antykradzieżowy?

Nie będziemy Cię oszukiwać – plecak antykradzieżowy to żaden produkt typu must have. Jeśli jednak obawiasz się o bezpieczeństwo swoich rzeczy, masz za sobą nieprzyjemne doświadczenie kradzieży (kto chciałby zgłaszać się po raz kolejny na policję, by odzyskać laptopa, czy portfel z pieniędzmi i dokumentami), lub chcesz zadbać o bliską Ci osobę, to będzie to trafiony wybór.

Paski odporne na przecięcia, specjalnie zabezpieczone kieszenie, stalowa siatka ukryta między warstwami materiału, która sprawia, że plecak staje się sejfem – wszystkie te rozwiązania mają zwiększyć Twoje poczucie bezpieczeństwa poza domem, w tłumie (np. w transporcie publicznym), czy w podróży w ogóle. To chyba dobry powód, prawda? Do najpopularniejszych marek, którym możesz bez obaw zaufać, należą Pacsafe i XD Design

Wybierz jeden z plecaków antykradzieżowych dostępnych w naszym sklepie!

=
pixel