Jaki plecak na studia wybrać?

Zajęcia na drugim końcu miasta, szybka jazda na rowerze na uczelnię, po zajęciach praca lub impreza ze znajomymi. Do tego wizyty w bibliotece, zakupy w dyskoncie i powroty do domu na weekend. Jaki plecak na studia sprawdzi się najlepiej przy tak różnych aktywnościach? A może lepiej kupić torbę na ramię? Nie jest to co prawda decyzja tej wagi co wybór plecaka do pierwszej klasy szkoły podstawowej, ale w sklepach jest tyle produktów, że trudno coś wybrać. Podpowiadamy, jaki plecak sprawdzi się najlepiej na studiach.

Czarny plecak Herschel Little America

Torba czy plecak na studia

Torby na laptopa nie są złym rozwiązaniem, ale na studiach dużo praktyczniejszy będzie plecak. Twój kręgosłup podziękuje Ci za tę decyzję.

Często jednak wybór, torba czy plecak na studia, to kwestia przyzwyczajenia. Jeśli w liceum Twoje książki zawsze lądowały w torbie, to na studiach prawdopodobnie się to nie zmieni – i odwrotnie. W związku z tym, jeżeli wolisz torby na ramię, to odsyłamy Cię do naszej oferty. Natomiast jeśli chcesz mieć plecak, ale nie wiesz, który kupić, czytaj dalej.

Jaki plecak nadaje się najlepiej na studia

Być może podejdziemy do tematu trochę stereotypowo, ale studia to taki okres, kiedy ciągle coś się dzieje. Nawet jeśli nie wybierasz się na Erasmusa, prawdopodobnie i tak więcej czasu będziesz spędzać poza domem (pokojem studenckim), niż w domu.

Jaki plecak sprawdzi się najlepiej w takich okolicznościach? Na studiach zapewne będziesz korzystać z laptopa. Możesz go oczywiście schować do bawełnianej torby na ramię, ale wygodniej będzie w plecaku. W naszym sklepie znajdziesz plecaki na laptopa zarówno w bardzo klasycznym, czarnym wydaniu, jak i w kolorowym. Twojej uwadze polecamy takie marki jak:

 • Fjallraven – kultowe plecaki we wszystkich możliwych kolorach, które rozpoznasz z daleka,
 • Herschel – plecaki w klimacie vintage,
 • Pacsafe – superbezpieczne plecaki dla osób, które szczególnie obawiają się kradzieży,
 • Thule – podobnie jak Fjallraven jest to szwedzka marka, choć design plecaków jest nieco bardziej klasyczny,
 • Travelite – nieco tańsza propozycja w równie modnym wydaniu.

Plecane polecane modele plecaków

Jaki powinien być plecak na studia

Plecak na studia przede wszystkim powinien Ci się podobać – po latach nacisków ze strony rodziców, szkoły i opiekunów czas podjąć samodzielną decyzję. Jeśli zawsze chciałaś mieć plecak Herschel, a z jakiegoś powodu było to niemożliwe, wybierz jeden z modeli dostępnych w naszym sklepie. Studia to dobry moment, żeby sprawić sobie przyjemność, a plecak to i tak rzecz, której po prostu potrzebujesz.

Idealny plecak na studia to taki, który:

 • zmieści laptopa i książki z biblioteki jednocześnie,
 • sprawdzi się jako bagaż podręczny, kiedy znajdziesz supertanie bilety do Barcelony,
 • przeżyje z Tobą niezapomniane chwile podczas Erasmusa,
 • pomoże Ci przytargać do domu zakupy z jednego z pobliskich dyskontów,
 • zmieści słoiki przygotowane przez mamę,
 • sprawdzi się zarówno na uczelni, jak i na siłowni,
 • jest na tyle trwały, by przetrwać wszystkie Twoje przygody dłużej niż jeden semestr.

Plecaki miejskie są przystosowane do właśnie takich sytuacji – są oczywiście mniejsze niż plecaki trekingowe, które nadają się na górskie wycieczki. Plecaki na studia są zaskakująco pojemne, dzięki czemu jak dobrze pokombinujesz, to zmieścisz tam laptopa, książki z biblioteki, zakupy, ubrania na zmianę i kosmetyki.

W naszym sklepie zamówisz zarówno plecak na studia męski, jak i damski – wybierz model, który podoba Ci się najbardziej!

pixel