Walizki z poliwęglanu – w jakich sytuacjach się sprawdzą?

Jeśli tu jesteś, to prawdopodobnie wiesz, że walizka z poliwęglanu jest polecanym rozwiązaniem dla osób szukających nowej walizki. Możesz się jednak zastanawiać, czy jest odpowiednia dla Ciebie – w jakich sytuacjach się sprawdzi najlepiej, a kiedy być może lepiej postawić na inną walizkę. Wyjaśniamy więc, jakie zalety ma walizka z poliwęglanu i za co szczególnie docenisz ją w podróży.

Kobieta trzymająca kubek Contigo Byron

Walizka z poliwęglanu – czym się wyróżnia na tle innych walizek?

Przede wszystkim musimy wyjaśnić jedną rzecz, o której nie wszyscy wiedzą. Walizka z poliwęglanu to inaczej walizka z polikarbonu – obie te nazwy stosuje się wymiennie i my będziemy robić tak samo w tym artykule. Pierwszym pytaniem, które pada przy okazji tematu walizek, jest to, czy lepsza jest walizka z poliwęglanu czy z polipropylenu, ale może zaczniemy od podstaw. Co sprawia, że polikarbon jest wyjątkowy na tle innych materiałów wykorzystywanych do produkcji walizek?

To przede wszystkim niska waga oraz elastyczność, która chroni Twój bagaż przed uszkodzeniem. Jeśli zastanawiasz się, czy walizki z poliwęglanu pękają, to odpowiadamy – szanse na to są naprawdę niewielkie. Polikarbon należy do grupy termoplastycznych polimerów, dzięki czemu doskonale radzi z uderzeniami, pęknięciami, wgnieceniami, zachowując swoją elastyczność. Drugą zaletą walizek z poliwęglanu jest lekkość, którą szczególnie docenisz w czasie podróży.

Polecane walizki z poliwęglanu

Walizka z poliwęglanu czy polipropylenu – którą wybrać?

Nie jest to największy dylemat, jaki czeka Cię przed podróżą, ale z doświadczenia wiemy, że nasze klientki i klienci często zastanawiają się, czy lepsza będzie walizka z poliwęglanu czy polipropylenu. Walizki kabinowe z polipropylenu to ekonomiczne rozwiązanie dla osób, które chcą czegoś więcej, niż zapewnia materiał ABS, ale nie chcą przeznaczać na nową walizkę dużej kwoty. Polipropylen jest twardy i odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne niż ABS, ale nie w takim stopniu jak poliwęglan. Charakteryzuje się też dużą odpornością na wilgoć i wysokie temperatury, ale – co może Cię zniechęcić, jeśli cenisz sobie wygodę – jest też cięższy niż pozostałe materiały.

W jakich sytuacjach sprawdzi się walizka z poliwęglanu?

Jeśli zastanawiasz się, czy lepsza jest walizka z ABS czy poliwęglanu, to wyobraź sobie taką sytuację. Jesteś na lotnisku i przekazujesz swoją walizkę obsłudze, a ta musi być szybka, żeby cała procedura szła sprawnie. Co się w związku z tym dzieje? Często jest nieostrożna i mało delikatna – pamiętaj, że nie zawsze jest to kwestia złej woli, ale skoro wiesz, że takie sytuacje mają miejsce, to lepiej wybrać walizkę, która sobie dobrze z tym poradzi. Walizka z poliwęglanu, duża czy mała, po prostu lepiej sobie poradzi z nieuważną obsługą.

W jakich jeszcze okolicznościach wybrać takie rozwiązanie? Walizka z poliwęglanu nie bez powodu zbiera pozytywne opinie ze względu na niewielką wagę. Jeśli i tak musisz zabrać ze sobą mnóstwo rzeczy, a w dodatku np. jedziesz z maluchem, który – nie oszukujmy się – jest dość absorbujący, to polikarbon będzie najwygodniejszy. To także świetne rozwiązanie dla osób, które często podróżują. Wtedy koszt walizki z poliwęglanu nie będzie odczuwalny – warto też zapłacić więcej, żeby mieć zapewniony komfort podczas regularnych wyjazdów, np. służbowych.

Kobieta trzymająca kubek Contigo Byron

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując walizkę?

Tak jak wspomnieliśmy, wiele osób zastanawia się, czy lepsza jest walizka z poliwęglanu czy z polipropylenu, ale to nie jedyna kwestia, którą należy uwzględnić, szukając odpowiedniego modelu. Zastanów się również:

  • jak długie będą Twoje wyjazdy i ile rzeczy będziesz pakować – od tego zależy rozmiar walizki, a te są dostępne w trzech wariantach: małe, średnie i duże,
  • jakiego zabezpieczenia walizki potrzebujesz – w przypadku lotu za ocean, niezbędny będzie zamek TSA,
  • jakich dodatkowych udogodnień potrzebujesz – w naszym sklepie internetowym znajdziesz wygodne filtry, ułatwiające wyszukiwanie konkretnych modeli,
  • jak ma wyglądać Twoja walizka z poliwęglanu – estetyka również ma znaczenie, a ta różni się w zależności od marki.

Naszymi faworytami są walizki Titan, Delsey oraz Travelite. Z pewnością docenisz też walizki CAT, które charakteryzują się najwyższym standardem bezpieczeństwa.

Podsumowanie

Walizki z polikarbonu to odpowiednie rozwiązanie dla osób, które szukają maksymalnej wygody i nie chcą ryzykować dodatkowych problemów na lotnisku. Odprawa sama w sobie bywa stresująca – nie ma więc sensu dokładać sobie zmartwień o to, czy obsługa lotniska nie zniszczy walizki i znajdującego się wewnątrz niej bagażu. Walizkę poliwęglanową docenią rodzice, którzy i tak muszą zabierać ze sobą mnóstwo rzeczy oraz osoby, które dużo podróżują. Tak naprawdę jednak to rozwiązanie dla każdego, kto wydając pieniądze, chce mieć pewność, że kupuje produkt spełniający wszystkie oczekiwania, a nie tylko kilka z nich.

pixel