Jaką torbę na laptopa wybrać?

Podobnie jest z torbami na laptopa, których na rynku jest na tyle dużo, że trudno wskazać tę jedną jedyną. Możemy jednak Ci podpowiedzieć, jaką torbę na laptopa wybrać – na co zwrócić szczególną uwagę i czego unikać, aby nie żałować swojej decyzji.

Mężczyzna z torbą na laptopa czyta gazetę Fot.: wenger.ch

Jaka torba na laptopa będzie dla Ciebie najlepsza?

Zanim zaczniesz szukać torby na laptopa, zastanawiając się, jaki kolor będzie najlepszy i czy warto kupić torbę na kółkach, sprawdź, jaki rozmiar ma Twój laptop. To kluczowa informacja – 13, 14, 15,6, czy może 17 cali? Nawet najbardziej sztywna torba na laptopa, której celem jest skuteczna ochrona sprzętu, się nie sprawdzi, jeśli wymiary torby będą niedopasowane. Zbyt duża torba nie zapewni odpowiedniej ochrony przed wstrząsami, zwiększając ryzyko uszkodzeń mechanicznych, natomiast zbyt mała nie zmieści sprzętu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając torbę na laptopa?

Jeśli nadal zastanawiasz się, jaką torbę na laptopa wybrać, bo oczekujesz od niej czegoś więcej niż odpowiednich wymiarów, sprawdź, na co jeszcze możesz zwrócić uwagę, przeszukując oferty w sklepach internetowych (lub stacjonarnych). Zainteresuj się:

  • z jakich materiałów jest wykonana torba,
  • ile komór i przegródek zawiera,
  • estetyką wykonania,
  • czy torba posiada taśmy spinające komorę,
  • czy istnieje możliwość zamocowania torby na walizce,
  • czy w torbie jest dodatkowa kieszeń na tablet (np. czarna torba na laptopa do 15" Wenger),
  • czy możliwe jest korzystanie z laptopa bez wyciągania go z etui (np. czarne etui Case na Macbook 15-16" Thule).

Wybierając torbę na laptopa, zastanów się dobrze, jakich funkcjonalności najbardziej potrzebujesz – czy torba na kółkach będzie przydatna, czy jednak okaże się zbędnym dodatkiem, z którego nie będziesz korzystać. Poradniki są oczywiście przydatne, ale nie są w stanie uwzględnić wszystkich Twoich oczekiwań. Nikt lepiej od Ciebie nie wie, która torba na laptopa sprawdzi się w Twoim codziennym życiu.

Mężczyzna otwiera case THULE na laptopa Fot.: thule.com

Czy warto sugerować się estetyką przy wyborze torby na laptopa?

Zdecydowanie tak, jeśli estetyka wykonania jest dla Ciebie ważna. Nie ma sensu kupować torby na laptopa 3-komorowej, jeżeli nie będzie Ci się podobać. Dlaczego? Czegokolwiek nie kupujemy, nawet jeśli kierujemy się rozsądkiem i zwracamy uwagę na parametry techniczne produktów, kluczowe znaczenie ma pierwsze spojrzenie na rzecz, która nas interesuje. Jeśli torba na laptopa nie przypadnie Ci do gustu, to prawdopodobnie jej nie kupisz, nawet jeżeli jej parametry są zachwycające.

Wiele osób decyduje się na torbę, a nie wzmocniony plecak na laptopa, ponieważ zależy im na nienagannym wyglądzie, np. w pracy. Być może elegancka torba lub dyskretne etui jest dla Ciebie lepszym rozwiązaniem, bo poruszasz się na co dzień samochodem, więc i tak przez większość czasu nie nosisz laptopa. Wygląd często ma kluczowe znaczenie i nie ma w tym niczego dziwnego. Jeśli pracujesz w miejscu, w którym wymagany jest formalny strój, to klasyczna torba na laptopa prawdopodobnie okaże się najlepszym wyborem. Nie sprawdzi się natomiast, jeżeli codziennie jeździsz do pracy rowerem.

Plecane modele toreb na laptopa

Ile kosztuje dobra torba na laptopa?

Podobnie jak nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jaką torbę na laptopa wybrać, nie jesteśmy w stanie podać uniwersalnej ceny takiej torby. Najlepiej będzie, jeśli jasno określić budżet, którym dysponujesz i na tej podstawie dokonasz wyboru. Nie polecamy jednak oszczędzać na torbie na laptopa. Dlaczego? Podejrzanie tani produkt prawdopodobnie szybko Cię rozczaruje i zawiedzie w najmniej oczekiwanym momencie – na przykład podczas czekania na autobus. Przede wszystkim jednak kieruj się swoimi potrzebami. Uwzględniając rozmiar laptopa oraz najważniejsze elementy, które powinna posiadać Twoja torba, bez problemu podejmiesz odpowiednią decyzję.

Gdzie kupić torbę na laptopa?

Obecnie ilość miejsc, w których możesz kupić lub zamówić z dostawą torbę na laptopa, jest niemal nieograniczona. Wybierz sklep, do którego masz zaufanie oraz który będzie Ci w stanie pomóc w przypadku wątpliwości. Dzięki temu unikniesz nietrafionego zamówienia, związanych z tym komplikacji (chyba nie ma osoby, która lubiłaby zwroty) oraz irytacji, że trzeba ponownie przejść przez proces zakupowy. Dobrym wyborem będzie sklep Delcaso, który oferuje wyłącznie produkty sprawdzonych marek – między innymi torby na laptopa Wenger. Dzięki temu zadbasz o to, by sprzęt był sprawny jak najdłużej.

pixel