Jaką poduszkę podróżną wybrać?

Długie podróże nie muszą kojarzyć się z niewygodą. Wystarczy, że poduszka turystyczna zagości na stałe w Twoim plecaku lub torbie podróżnej. Dlaczego jest to tak ważne? Jeśli kiedykolwiek próbowałeś przespać całą trasę w autobusie lub pociągu, pewnie wiesz, że po przebudzeniu czeka na Ciebie przede wszystkim silny ból karku. Osoby, które często wyjeżdżają, nie mogą sobie na to pozwolić. Bez względu na to, czy po nocy w samolocie czeka Cię cały dzień zwiedzania nieznanego miasta czy zabawa z dziećmi po przyjeździe z delegacji, warto wysiąść z pojazdu wyspanym i wypoczętym. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, jak wybrać poduszkę turystyczną.

Popularne i polecane poduszki Cabeau Fot.: cabeau.com

Dlaczego warto kupić poduszkę podróżną?

Czy można zabrać w podróż zwykłego “jaśka”? Teoretycznie można, ale zdecydowanie nie jest to dobry wybór. Niestety zajmie mnóstwo miejsca w walizce, a i tak będzie Ci się trudno na nim wyspać. Coś, co świetnie sprawdza się w wygodnym łóżku, niekoniecznie musi się sprawdzić w trzęsącym się autobusie. Dlatego polecamy zaopatrzyć się w poduszkę podróżną z prawdziwego zdarzenia.

Poduszka turystyczna – jak wybrać idealną?

Poduszki turystyczne można kupić niemal w każdym sklepie z wyposażeniem wnętrza. Tuż przed wakacjami pojawiają się nawet w supermarketach. Nie warto jednak kupować byle jakich artykułów i patrzeć wyłącznie na cenę. Źle dobrana poduszka podróżna nie tylko nie zapewni Ci odpowiedniej wygody, lecz także szybko się zużyje. O wiele lepiej kupić markową poduszkę, na którą dostaniesz gwarancję.

Rozmiar

Idealna poduszka turystyczna to taka, która zapewnia Ci odpowiednią wygodę, a przy tym mieści się nawet w małej walizce. Pamiętaj jednak, by była dobrana do potrzeb użytkownika. Inny rozmiar ma poduszka podróżna dla dzieci, a inny dla dorosłych. Nie warto więc pożyczać najmłodszym swoich akcesoriów na wyjazd na wycieczkę szkolną.

Wypełnienie

Kiedyś bardzo popularne były poduszki z granulatem. Wypełnienie z kuleczkami warto jednak zostawić dla dziecięcych pluszaków. Nie zapewniają odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa i za każdym razem układają się w inny sposób.

Nieco lepiej sprawdzają się poduszki dmuchane. Są dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, które podróżują na lekko i nie chcą tracić miejsca w plecaku. Taką poduszkę bardzo szybko napompujesz. Jednak czy jest wygodna? Zapewnia mniej więcej taki stopień komfortu, co spanie na dmuchanym materacu. W warunkach “polowych” może się sprawdzić, jednak z pewnością nie jest to coś, o czym marzysz w czasie kilkugodzinnej jazdy.

Najlepszym wyborem będzie poduszka z pianki termoplastycznej. Nie tylko zapewnia odpowiednią pozycję odcinka szyjnego kręgosłupa, lecz także “zapamiętuje” ułożenie głowy użytkownika.

Kobieta podrużująca z poduszką podróżną Cabeau TP Evolution Cool Fot.: cabeau.com

Marka

Skąd wiedzieć, że dana poduszka turystyczna będzie dobrym wyborem? Z pewnością nie przekonają Cię o tym marketingowe zapewnienia o “wysokiej jakości” i “zadowoleniu klientów”. Zamiast tego lepiej patrzeć na markę.

Dużą popularnością cieszą się więc poduszki Cabeau, które świetnie podtrzymują szyję i podbródek, zapewniając im naturalną pozycję w czasie wypoczynku. Polecamy także poduszki Dr. Bacty w zestawie z opaską na oczy i zatyczkami do uszu.

Jak przygotować się do długiej podróży?

Poduszka podróżna to podstawowe akcesorium na dłuższe podróże. Oprócz niej warto jednak zabrać także zatyczki do uszu, które przydadzą się, gdy Twoi współpasażerowie będą mniej skłonni do przespania całej trasy niż Ty. Zajmują niewiele miejsca, więc zmieścisz je nawet do kieszeni. Jeśli jednak nie lubisz spać w idealnej ciszy, koniecznie zabierz ze sobą słuchawki.

Plecane poduszki podróżne

Niezastąpiona będzie też opaska na oczy, o której pisaliśmy już wyżej. Wygodne podparcie, delikatna muzyka i odcięcie od światła pozwolą Ci poczuć się tak, jakbyś naprawdę wypoczywał we własnym łóżku.

Podsumowanie

Podczas długich podróży nic nie zastąpi wygodnej poduszki turystycznej. Zapewnia odpowiednie podparcie dla karku, dzięki czemu sen w pojeździe nie będzie wiązał się z bólem szyi. Warto jednak postawić na artykuł o najlepszych parametrach. Dobierz więc rozmiar i wypełnienie do swoich potrzeb. Nie polecamy też kupować poduszki w supermarketach na wyprzedaży. O wiele lepiej zaufać sprawdzonemu producentowi.

pixel