Akcesoria podróżne do walizki – o czym nie możesz zapomnieć

Świadome podróżowanie to także dbałość o to, by wszystkie niezbędne akcesoria podróżne znalazły się w Twojej walizce. Dzięki temu unikniesz kupowania niepotrzebnych przedmiotów na miejscu oraz ograniczysz produkcję śmieci, takich jak jednorazowe kubki na kawę czy plastikowe butelki. Ty wiesz najlepiej, jakich ubrań potrzebujesz oraz które kosmetyki najlepiej sprawdzą się w podróży, ale czy masz pewność, które akcesoria podróżne do samolotu to absolutna podstawa? Podpowiadamy, o czym nie możesz zapomnieć, pakując walizkę.

Kobieta szuka walizki online Fot.: cabeau.com

Dlaczego poduszka podróżna nie jest fanaberią?

Istnieją akcesoria podróżnicze, o których szczególnie warto pamiętać. Odpowiadają za Twój komfort podczas lotu w samolocie lub jazdy samochodem, jeśli nie musisz prowadzić. Poduszki podróżne umożliwiają sen w mało sprzyjających warunkach, jednocześnie chroniąc kręgi szyjne. Nie wszystkie jednak robią to skutecznie, dlatego nie należy kupować pierwszej lepszej poduszki. Akcesoria podróżne do samolotu, szczególnie te odpowiadające za Twoje bezpieczeństwo, powinny być wysokiej jakości. To właśnie dlatego dobrym wyborem będzie czerwona poduszka podróżna Cabeau S3 Evolution Pillow, dzięki której zapomnisz o nieprzyjemnie opadającej głowie podczas snu.

Akcesoria podróżne, które przydadzą się nie tylko w podróży

Obawiasz się, że zakup akcesoriów podróżnych to niepotrzebny wydatek? Dobry kubek termiczny i butelka na wodę wielokrotnego użytku przydadzą się nie tylko w podróży, ale także na co dzień. To prosty sposób, by ograniczyć ilość zużywanego przez Ciebie plastiku, ale także na korzystanie z programów lojalnościowych w ulubionych kawiarniach. Jest przecież wiele miejsc, które oferują tańszą kawę, jeśli przyjdzie się ze swoim kubkiem. Kubki termiczne świetnie sprawdzają się także w podróży – szczególnie jeśli spędzasz czas aktywnie lub po prostu lubisz mieć gorącą kawę pod ręką. W tej roli polecamy uniwersalny i niezwykle elegancki kubek termiczny Contigo, który posiada blokadę uniemożliwiającą przypadkowe otwarcie kubka.

Innym akcesorium idealnym do podróży jest butelka na wodę, którą możesz uzupełnić w dowolnym momencie. Dzięki temu unikniesz też szkodliwego związku BPA, który znajduje się w butelkach PET, z których najczęściej pijemy kupioną w najbliższym sklepie wodę. Własna butelka na wodę to wygodne rozwiązanie na czas podróży – szczególnie w tych miejscach, w których bez obaw możesz uzupełnić butelkę. Sprawdzi się także na co dzień, a więc w biurze, czy na wycieczkach rowerowych w weekend.

Plecane akcesoria podróżne

Nie wyjeżdżaj bez dobrej kosmetyczki podróżnej

Kosmetyczki podróżne należą do tych akcesoriów do podróży samolotem, bez których trudno wyobrazić sobie jakikolwiek wyjazd. Jeśli jesteś dobrze zorganizowaną osobą, nie musimy Cię przekonywać, że pojemna kosmetyczka ułatwi każdą podróż. Wiemy jednak, że są osoby, którym wydaje się, że wystarczy wrzucić wszystkie ulubione kosmetyki do walizki. Jest to oczywiście jakieś rozwiązanie, ale dosyć ryzykowne – mając kosmetyczkę podróżną, unikniesz katastrofy, kiedy Twój balsam do ciała przez przypadek się otworzy i znajdzie się na wszystkich ubraniach.

Pamiętaj też, że część przewoźników ma ściśle określone wytyczne dotyczące przewozu kosmetyków. Wówczas może Ci się przydać kosmetyczka podróżna kabinowa z pojemnikami Wenger zgodna z obowiązującymi limitami obejmującymi ilość płynów, które możesz zabrać na pokład. Takie pojemniki możesz oczywiście kupić osobno, ale nadal warto zaopatrzyć się w pojemną, solidną kosmetyczkę podróżną, dzięki której zapomnisz o bałaganie w walizce i szamponie na ulubionej sukience.

Zadbaj o bezpieczeństwo bagażu

Są akcesoria podróżnicze, dzięki którym Twoja walizka będzie bezpieczna – należą do nich kolorowe paski do bagażu oraz kłódki. Wygodne podróżowanie to przede wszystkim świetna zabawa, masa pozytywnych wspomnień i doświadczenia, których nie da się powtórzyć nigdzie indziej. Jednak podróż to także konieczność zadbania o swoje bezpieczeństwo. Nie jesteś w stanie uchronić się przed kradzieżą bagażu w 100%, ale możesz zrobić kilka rzeczy, dzięki którym ograniczysz ryzyko niemal do zera. Kłódka Wenger nie tylko zabezpiecza bagaż, ale także umożliwia sprawną kontrolę celną. Pasek zapewnia dodatkową ochronę zawartości walizki, a przy okazji pozwoli Ci szybko rozpoznać swój bagaż na lotnisku. Dodatkowym wsparciem będzie identyfikator do bagażu – dużo trwalszy niż zwykła kartka papieru.

Kobieta szuka walizki online

Jakie jeszcze akcesoria podróżnicze warto ze sobą zabrać?

Jeśli uwielbiasz porządek, polecamy organizery podróżne – to rozwiązanie, które pozwala efektywnie wykorzystać przestrzeń w walizce i zabrać ze sobą wszystko, czego potrzebujesz. Nawet jeżeli wydaje się, że brakuje już miejsca. Oprócz tego warto spakować:

  • materiałową torbę na ramię, która zajmuje niewiele miejsca, a będzie bardzo przydatna np. podczas zakupów w lokalnym sklepie,
  • naładowany powerbank,
  • apteczkę, w której znajdą się plastry, tabletki przeciwbólowe, czy preparaty na ukąszenia komarów,
  • żel antybakteryjny i opakowanie maseczek jednorazowych,
  • opaskę na oczy, jeśli zamierzasz korzystać z poduszki podróżnej,
  • saszetkę biodrową, popularnie nazywaną nerką.

Zanim zdecydujesz, które akcesoria podróżne warto zabrać, zastanów się, gdzie jedziesz, na jak długo i co zamierzasz robić podczas wyjazdu. Dzięki temu unikniesz pakowania niepotrzebnych przedmiotów i spakujesz tylko to, co przyda Ci się w podróży.

pixel