Jak dbać o plecak Kanken?

Kluczem do zachowania swoich akcesoriów w idealnym stanie jest regularna pielęgnacja. Jednak jak prać plecak Kanken i jak o niego dbać, by jak najdłużej zachwycał swoim wyglądem? Przede wszystkim stosuj się do wskazówek na metce. Żeby ułatwić Ci dbanie o swoje ulubione plecaki, przygotowaliśmy poradnik, jak robić to prawidłowo. Zapraszamy!

Czyszczenie plecaka Kanken Fot.: fjallraven.com

Niezawodne plecaki Kanken

Plecaki Fjallraven Kanken są nie do pomylenia z żadnymi innymi. Ich wyraziste kolory już z daleka przyciągają uwagę. Czym się wyróżniają? Przede wszystkim charakterystycznym geometrycznym kształtem oraz odblaskowym logo.

Firma Fjallraven powstała w latach sześćdziesiątych w Szwecji. Choć znana jest jako producent kurtek outdoorowych, czapek czy saszetek, to właśnie plecaki miejskie Kanken są jej najbardziej rozpoznawalnymi produktami. Nie tylko ze względu na oryginalny wygląd czy dużą pojemność. Są one także niezwykle trwałe. Sięgają po nie osoby, które chcą mieć solidny plecak na lata. Ważne jednak, by odpowiednio o nie dbać.

Czy plecak Kanken można prać w pralce?

Jak czyścić plecak Kanken? Pranie w pralce jest całkowicie wykluczone. Może to doprowadzić do jego odkształcenia oraz zafarbowania pozostałych akcesoriów w bębnie. Zamiast tego wyczyść ręcznie swój plecak w letniej wodzie z dodatkiem łagodnego środka piorącego.

Co, jeśli plecak jest ubrudzony żywicą lub markerem albo po prostu nie możesz wyprać go samodzielnie? W takim przypadku oddaj go do pralni chemicznej. Będzie to o wiele bezpieczniejsze i skuteczniejsze rozwiązanie niż próba szorowania.

Jak suszyć plecak Kanken?

Skoro już wiemy, jak czyścić Kankena, poświećmy chwile na omówienie prawidłowego suszenia. Nie wieszaj go z pozostałym praniem na słońcu, żeby nie wyblakł. Najlepiej suszyć go w delikatnym cieniu.

Na co zwrócić uwagę w czasie używania Kankena?

Plecaki Kanken – często wykorzystywane jako plecaki do szkoły – znoszą naprawdę duże obciążenia. Nie znaczy to jednak, że można zmieścić w nich nieskończoną ilość rzeczy. Nie traktuj ich absolutnie jako torby na większe zakupy i nie pakuj ich ponad miarę.

Nawet przy idealnym traktowaniu mogą pojawić się jednak przetarcia czy inne wady. Ważne jest, by ich nie lekceważyć, tylko od razu podjąć próby naprawy lub oddać plecak do serwisu.

W czasie używania zdarzają się także problemy z przycinającymi się zamkami. Nie próbuj ich jednak rozsunąć na siłę, żeby ich nie uszkodzić. Zamiast tego nasmaruj je olejem czy tłustym kremem i spróbuj poluzować.

Materiał z logo marki Fjallraven Fot.: fjallraven.com

Wybierz plecak Kanken do swoich potrzeb

Żeby Twój plecak mógł służyć Ci jak najdłużej, ważne, by dobrać jego rodzaj do własnych potrzeb. Jeśli potrzebujesz go do noszenia większej liczby przedmiotów, na przykład książek do szkoły czy prowiantu na wycieczki, postaw na bardziej pakowny model. Będzie to o wiele lepsze rozwiązanie niż wypychanie do maksimum Kankena Mini. Tak samo dla studentów czy osób pracujących zdalnie dobrym wyborem będą duże plecaki na laptopa, które spokojnie podołają większemu obciążeniu.

Plecane plecaki Kanken:

Podsumowanie

Miłośnicy szwedzkiej marki zastanawiają się czasem, jak wyczyścić Kankena i czy placek Kanken można prać w pralce. Dbanie o te akcesoria nie jest wcale skomplikowane, jednak warto pamiętać o podstawowej zasadzie – zawsze należy prać je ręcznie w letniej wodzie. Nie pakuj do niego zbyt ciężkich i dużych przedmiotów i na bieżąco kontroluj stan plecaka. Dzięki temu Twój Kanken będzie służył Ci latami bez zarzutu.

pixel