5 powodów, dla których warto wybrać parasol na prezent

Być może wydaje Ci się, że parasol przeciwdeszczowy to prezent banalny – pomyśl więc o skarpetkach, które przestały być ostatnią świąteczną deską ratunku i spójrz równie przychylnym okiem na parasole. Praktyczne prezenty przez lata wydawały się wyrazem braku zainteresowania osobą, którą obdarowujemy. Tymczasem dobrze przemyślany parasol jest doskonałym pomysłem na prezent – nie tylko świąteczny, ale również urodzinowy. Szczególnie dla tych osób, które w biegu kupują parasole kiepskiej jakości, narzekając, że wystarczyła jedna ulewa, by parasolka uległa zniszczeniu.

Dziwczyna trzymająca parasol na polu pełnym maków Fot.: dopplerschirme.com

W dzisiejszym artykule znajdziesz pięć powodów, dla których warto wybrać parasol na prezent oraz dowiesz się, gdzie znaleźć model idealny.

1. Ponadczasowość

W obliczu szybko przemijających trendów, chwilowych fascynacji i rozczarowań kolejnymi nietrafionymi prezentami, dobry parasol przeciwdeszczowy jest podarunkiem idealnym. Choć ocieplenie klimatu jest faktem, deszcze w naszym kraju są niemal codziennością – szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Estetycznie wykonany parasol przeciwdeszczowy wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów jest dodatkiem jednocześnie uniwersalnym i luksusowym.

Kobieta z czernym parasolem w ręku Fot.: dopplerschirme.com

2. Praktyczność

Powiedzmy to wprost – nie ma absolutnie nic złego w praktycznych prezentach, które są przedmiotami codziennego użytku. Czy naprawdę potrzebujesz kolejnej ozdoby stojącej na parapecie w sypialni? Czy kolejny gadżet kuchenny rzeczywiście tak bardzo różni się od tego kupionego ostatnim razem? Dobry parasol damski lub męski składany przyda się zawsze – przede wszystkim dlatego, że większość z nas posiada parasole kupione w mijanej po drodze do pracy drogerii, a te jak wiadomo, nie grzeszą jakością. Ci, którzy mieli porządny parasol, prawdopodobnie albo go gdzieś zgubili, albo uległ zniszczeniu po kilku bądź kilkunastu latach intensywnej eksploatacji. I potrzebny jest nowy.

Mężczyzna spacerujący z podręcznym parasolem Fot.: dopplerschirme.com

3. Uniwersalność

Parasol przeciwdeszczowy to doskonały pomysł na prezent zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny – płeć nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia. Jedyna rzecz, na której należy się skupić, to wybór odpowiedniego modelu, a tutaj przyda się znajomość estetycznej wrażliwości osoby, którą chcemy obdarować. Ważna informacja dla tych, którzy szukają pomysłu na firmowe prezenty – w przypadku personelu nie trzeba znać gustu pracowników. Natomiast wytrzymały parasol przeciwdeszczowy przyda się każdemu z nich. Sprawdź wyjątkowo uniwersalne parasole Doppler.

4. Długowieczność

Solidny parasol przeciwdeszczowy nie jest prezentem na chwilę – prawdopodobnie zostanie z osobą obdarowaną na wiele lat (zakładając, że będzie odpowiednio zadbany). Jeżeli w prezencie otrzymujesz ulubioną konfiturę, to jej szybkie zniknięcie jest jak najbardziej uzasadnione. Jednak w większości przypadków przestajemy korzystać z podarowanych nam rzeczy, ponieważ się psują, szybko tracą na wartości lub po prostu nam się nudzą. Najbardziej wytrzymały, duży parasol przeciwdeszczowy będzie w użytku zawsze, gdy będzie padało. Po prostu.

Plecane modele parasoli

5. Oryginalność

Po pierwsze, mało kto spodziewa się otrzymać parasol na prezent – efekt zaskoczenia jest więc murowany. Po drugie, parasole przeciwdeszczowe, podobnie jak wspomniane na początku skarpetki, już dawno przestały być nudne i dostępne w ograniczonej liczbie wariantów. Co prawda, parasole Knirps należą do modeli bardziej klasycznych, ale już parasole United Colors of Benetton zachwycają kolorystyczną różnorodnością. Niebanalnym pomysłem na prezent są również przezroczyste parasole Derby – trudno przejść obok nich obojętnie. Warto jednak upewnić się wcześniej, że osoba, którą chcesz obdarować, doceni taki wybór.

Kobieta z pięknym parasolem Knirps w lesie Fot.: knirps.com

Parasol na prezent - podsumowanie

Przeciwdeszczowy parasol na prezent to pomysł nieoczywisty, ale naszym zdaniem wart Twojej uwagi. Różnorodność modeli dostępnych na rynku jest oszałamiająca, co sprawia, że bez problemu znajdziesz parasol idealnie dopasowany do osoby, której chcesz sprawić przyjemność podarunkiem. Pamiętaj jednak, aby wybrać wytrzymały parasol przeciwdeszczowy, który wyróżnia się ponadprzeciętną jakością – tak jak te, które oferujemy w sklepie Delcaso. Dzięki temu Twój prezent będzie nie tylko trafiony, ale przede wszystkim zostanie z bliską Ci osobą na wiele lat. Sprawdź, jakie parasole przeciwdeszczowe proponujemy.

pixel