Jak wybrać dobry parasol przeciwdeszczowy damski?

W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jaki parasol przeciwdeszczowy damski spełni Twoje oczekiwania, a więc będzie wytrzymały, estetycznie wykonany, a jednocześnie nie będzie kosztował majątku. Choć początkowo parasole damskie pełniły funkcję ozdobną bardziej niż ochronną, dziś kluczowe jest połączenie obu tych cech. Sprawdź więc, jaki parasol przeciwdeszczowy zostanie z Tobą na dłużej niż jeden sezon, ciesząc nie tylko oko, ale przede wszystkim skutecznie chroniąc Cię przed deszczem i wiatrem.

Kobieta trzymająca markowy parasol Doppler Fot.: dopplerschirme.com

Dlaczego tak ważna jest jakość parasola?

Być może banałem jest stwierdzenie, że najbardziej wytrzymałe parasole przeciwdeszczowe to takie, które wykonano z dbałością o detale, wykorzystując do tego materiały wysokiej jakości. Odpowiednia technologia zapewni trwałość parasola także w te najbardziej wietrzne dni – oznacza to jednak, że musisz pożegnać się z parasolkami kupowanymi w biegu w najbliższej drogerii lub kiosku. Oczywiście jest to doskonałe rozwiązanie, kiedy nie masz parasola pod ręką, a deszcz uniemożliwia Ci szybkie dotarcie na ważne spotkanie. W każdym innym przypadku warto mieć w domu solidny parasol przeciwdeszczowy, który, choć kosztuje nieco więcej, odwdzięcza się trwałością na długi czas.

Czasza parasola widoczna od góry podczas deszczu

Czym się kierować, wybierając parasol wytrzymały na deszcz?

Jeżeli interesują Cię najbardziej wytrzymałe parasole, musisz uwzględnić kilka podstawowych kwestii – dzisiaj interesują nas przede wszystkim parasole damskie, ale większość wskazówek z powodzeniem zastosujesz, wybierając parasole męskie. Szukając odpowiedniego modelu, zwróć uwagę na:

  • stelaż – stelaż wykonany z aluminium oznacza co prawda niższą cenę, ale z pewnością nie poradzi sobie z porywistym wiatrem, dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem są stelaże ze stali węglowej, włókna szklanego (fiberglass) lub włókna węglowego, które gwarantują największą trwałość parasola,
  • liczba szprych – każdy stelaż składa się z drutów i w tej kwestii zasada jest prosta: im więcej szprych, tym stelaż jest odporniejszy na uszkodzenia,
  • poszycie (czasza) – najczęściej wykorzystywanym materiałem jest poliester, natomiast najlepsze efekty gwarantuje pongee, czyli lżejsza i bardziej wytrzymała odmiana poliestru; w modelach premium stosowana jest również satyna poliestrowa, a w parasolkach transparentnych PVC, poliwinyl oraz elastomer poliolefinowy (POE),
  • średnica – czasze parasoli są dostępne w średnicach od 60 do 150 centymetrów, przy czym parasol przeciwdeszczowy dla dwóch osób to model o średnicy około 110-130 centymetrów, natomiast w przypadku jednej osoby dorosłej sprawdzą się parasolki o średnicy od 70 do 100 centymetrów,
  • długość trzonu – solidny parasol dla osoby dorosłej będzie miał długość około 90-100 centymetrów, w przypadku dzieci trzon powinien być krótszy,
  • rączka – dobry parasol przeciwdeszczowy powinien być funkcjonalny, dlatego ważne jest, by rączka była przyjemna w dotyku i wygodna do trzymania; z tego też względu najlepiej sprawdzą się modele pokryte gumową lub piankową powłoką.

Widzisz więc, że odpowiedź na pytanie, jaki parasol przeciwdeszczowy będzie najlepszy, nie należy do najłatwiejszych – wymaga uwzględnienia parametrów technicznych, które zapewnią komfort użytkowania oraz trwałość produktu.

Plecane modele damskich parasoli

Gdzie kupić dobry parasol damski?

Przede wszystkim wybierz sklep z rozbudowanym, ale przemyślanym asortymentem – tak jak ma to miejsce w przypadku Delasco. Dbamy o to, by w naszej ofercie znalazły się wyłącznie najbardziej wytrzymałe parasole. Dzięki temu możesz wybrać parasol duży, przezroczysty, z otwieraniem automatycznym lub manualnym. Dostępne są modele dwuosobowe, jak i kieszonkowe, które doskonale sprawdzą się w podróży, kiedy masz do dyspozycji wyłącznie bagaż podręczny.

Choć to, jaki parasol przeciwdeszczowy wybierzesz, powinno zależeć przede wszystkim od jakości wykonania, wiemy, że równie istotny jest design. To właśnie wygląd często jest czynnikiem decydującym o zakupie danego modelu, dlatego szczególnie polecamy parasole Doppler i parasole United Colors of Benetton – dostępne w wielu energetycznych kolorach i wzorach. Minimaliści docenią natomiast parasole Knirps o uniwersalnym wzornictwie i w klasycznych barwach.

Podsumowanie

Dobry parasol powinien być wytrzymały na deszcz i wiatr, a jednocześnie cieszyć nasze oko – decydując się na (pozornie) większy wydatek, nie ma sensu rezygnować z estetyki na rzecz funkcjonalności. Warto natomiast szukać modeli, które godzą obie te kwestie, a z doświadczenia wiemy, że jest to możliwe. Dlaczego ten wydatek jest tylko pozornie większy? Inwestycja (choć brzmi to szumnie) w solidny parasol to gwarancja, że produkt poradzi sobie z porywistym wiatrem i urwaniem chmury, a Ty unikniesz kupowania kolejnych modeli, które nie spełniają Twoich oczekiwań. Uwzględniając parametry techniczne, które omówiliśmy w dzisiejszym artykule, z pewnością wybierzesz najbardziej wytrzymały parasol z naszego sklepu.

pixel