Jakie wymiary powinna mieć walizka do samolotu easyJet?

Po raz pierwszy lecisz samolotem easyJet? A może już nie pamiętasz, jakie wymiary powinna mieć walizka brytyjskich linii lotniczych? Dowiedz się, jaki bagaż podręczny uratuje Cię przed dodatkowymi kosztami. Poznaj również wymiary bagażu rejestrowanego easyJet – dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek na lotnisku. Przygotuj się do podróży z Delcaso.

Wymiary walizek do samolotu easyJet

Wymiary walizek do samolotu easyJet – bagaż podręczny

Bagaż podręczny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które oszczędzają pieniądze na przyjemności podczas urlopu lub po prostu wolą niskobudżetowe podróże. Idealnie nadaje się na krótkie wyjazdy, np. city break. Sprawdzi się też podczas dłuższych, tygodniowych podróży, jeśli zwykle nie zabierasz ze sobą zbyt wielu rzeczy.

Zastanawiasz się, jakie wymiary powinien mieć bagaż podręczny w samolocie easyJet? Przychodzimy z pomocą.

Rodzaj bagażu Wymiary Płatność online Płatność na lotnisku Uwagi
Mały bagaż podręczny max. 45 × 36 × 20 cm (do 15 kg) bezpłatnie bezpłatnie Bagaż musi się zmieścić w stelażu o podanych wymiarach i pod siedzeniem przed Tobą
Duży bagaż podręczny max. 56 × 45 × 25 cm od 30 zł od 30 zł Bagaż musi się zmieścić w stelażu pomiarowym i w schowku nad głową.
Data aktualizacji: 24.05.2024

Czy w samolotach easyJet bagaż podręczny może zawierać płyny i jedzenie? Jeden pasażer lub pasażerka może wnieść na pokład samolotu maksymalnie 1 litr płynów – każdy z nich musi się znaleźć w pojemniku o maksymalnej objętości 100 ml. Dotyczy to również kosmetyków. Jeśli chodzi o jedzenie, to tutaj najlepiej sprawdzić zasady obowiązujące w danym porcie lotniczym – co prawda linia easyJet dopuszcza możliwość wzięcia jedzenia na pokład, ale musisz uwzględnić też inne wytyczne.

Bagaż o wymiarach 45 × 36 × 20 cm to powinna być walizka, torba lub plecak (w tej roli doskonale sprawdzają się plecaki Kanken Fjällräven). Pamiętaj, że większy bagaż oraz jakiekolwiek dodatkowe sztuki bagażu obsługa umieści w luku bagażowym. Będzie to oznaczać dodatkową opłatę, którą należy uiścić na lotnisku. Jeśli podejrzewasz, że może dojść do takiej sytuacji, lepiej postaw na bagaż rejestrowany.

Polecane walizki kabinowe easyJet

Wymiary bagażu rejestrowanego easyJet

Alternatywą dla walizki w ramach bagażu podręcznego, jest bagaż rejestrowany. To doskonałe rozwiązanie na dłuższe wyjazdy oraz jeśli z jakichś względów musisz zabrać ze sobą naprawdę dużo rzeczy. Jaka walizka będzie odpowiednia podczas podróży samolotem easyJet?

Waga bagażu Płatność online Płatność na lotnisku Uwagi
do 15 kg od 39 zł tylko online Opcja dostępna tylko podczas zakupów online. Wysokość opłaty zależy od trasy, lotu i czasu rezerwacji
do 23 kg od 53 zł 250 zł przy stanowisku nadawania bagażu Wysokość opłaty zależy od trasy, lotu i czasu rezerwacji
Data aktualizacji: 29.03.2024

Jeśli zarezerwowany bagaż rejestrowany o wadze maksymalnej 32 kg przekroczy wskazaną wagę, to konieczna będzie dopłata na lotnisku. Koszt to 58 zł za każdy kilogram nadbagażu.

Możesz też wykupić dodatkowy ciężar, ale wyłącznie online. Możesz to zrobić przy początkowej rezerwacji lub po rezerwacji – koszt wynosi 54 zł za każde 3 kilogramy. Po dokonaniu rezerwacji można też zwiększyć wagę bagażu rejestrowanego o wadze 15 kg do 27 kg.

Co ciekawe, w przeciwieństwie do wielu linii lotniczych, easyJet nie uzależnia limitów na bagaż od rodzaju biletu. Dzięki temu nie musisz się zastanawiać i kombinować, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najkorzystniejsze. To, co tak naprawdę decyduje o kosztach lotu, to dodatkowe opłaty, na które możesz się zdecydować, np. za możliwość przewozu sprzętu sportowego. Najważniejsze jest jednak to, że znając wymiary bagażu rejestrowanego easyJet, unikniesz niespodziewanych kosztów ze względu na nadbagaż.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy wybierzesz bagaż podręczny czy rejestrowany, easyJet zapewnia stosunkowo równą politykę cen. Dzięki temu rodzaj biletu nie wpływa na koszt Twojej podróży, a jedynie dodatkowe opłaty. Pozostaje Ci tylko wybór walizki, plecaka lub torby podróżnej odpowiedniej do samolotów easyJet. Tu z pomocą przychodzimy my – w Delcaso znajdziesz ładną, trwałą walizkę pasującą do wymogów najpopularniejszych linii lotniczych, w tym easyJet.

pixel